X انجام پروژه های نرم افزار های مهندسی مکانیک
وبلاگ مهندسی مکانیک
مقالات مهندسی مکانیک, موتور خودرو // ٩:۳۳ ‎ق.ظ - چهارشنبه ٢٩ تیر ۱۳٩٠

موتور های هیبریدی

موتور گاز سوز در خودروى هیبریدى قدرت کافى براى حرکت ماشین در یک بزرگراه دارد و موتور خودروى کامارو قدرتى بیشتر از قدرت مورد نیاز براى وضعیتهای مختلف دارد.
اما زمانی که خودروى هیبریدى نیاز به شتاب داشته باشد و یا نیاز به قدرت بیشترى داشته باشد(بسته به شرایط) این موتور نیاز به کمک پیدا میکند که این کمک از یک موتور الکتریکى و باترى تامین می شود.این سیستم در صورت نیاز نیروى اضافى ضرورى را فراهم میکند. موتورهاى گاز سوز در خودروهاى معمولى براى حداکثر قدرت ممکن ساخته شده اند.درحالى که رانندگان این خودروها در کمتر از 1 درصد از زمان رانندگى از حداکثر قدرت موتور استفاده میکنند.خودروهاى هیبریدى از موتورهاى کوچکترى استفاده میکنند که سایز این موتورها فقط براى مقدار متوسط" حداکثر قدرت نامى" ساخته شده اند تا ماکزیمم مقدار ممکن.در کنار کوچک بودن و کارایى بیشتر موتور در خودروهاى هیبریدى امروزه براى خودروهاى هیبریدى یک سرى فوت وفن به کار میبرند تا بهره ورى سوخت بالا رود.بعضی از این فوت و فن ها براى همه نوع خودرو اعم از هیبریدى و غیر هیبریدى است که به انها کمک میکند تا کارایى بهترى داشته باشند.ولى بعضى از این فوت وفن ها فقط براى خودروهاى هیبریدى به کار میرود. یک خودروى هیبریدى میتواند:انرژى را بازیابى ودر باترى ذخیره نماید: هنگامیکه شما پدال ترمز را فشار میدهید شما در حال تلف کردن انرژى در خودرو هستید.هر چه خودرو سریعتر رود انرژى جنبشى بیشترى دارد.ترمز کردن این انرژى را هدر میدهد و به شکل گرما در مى آورد.در خودروهاى هیبریدى مى توان مقدارى از این انرژى را بازگرداند و در باترى براى استفاده مجدد ذخیره کرد.این کار با سیستم" ترمز احیاء کننده" انجام میگیرد.در این حالت موتور الکتریکى به مانند یک ژنراتور رفتار میکند و ضمن کند شدن حرکت ماشین این انرژى جنبشی را صرف شارژ کردن باترى مى کند."> بعضى وقتها موتور بنزینى خاموش میشود: یک خودروى هیبریدى همیشه نیاز به روشن بودن موتور بنزینى ندارد.زیرا یک موتور الکتریکى و باترى نیز دارد.بنابراین بعضى وقتها مى توان موتور بنزینى خودروى هیبریدى را خاموش کرد.براى مثال زمانى که خودرو در مقابل چراغ قرمز توقف کرده است.به کار بردن اصول ایرودینامیک براى کاهش نیروى درگ:
وقتى که شما در یک اتوبان رانندگى میکنید بیشترین نیروى موتور شما صرف مقابله با نیروى فشارى هوا میشود.که این نیرو به نیروى درگ ایرودینامیک موسوم است.این نیروى درگ میتواند به چندین روش کاهش یابد.یک راه مطمئن براى کاهش این نیروکاهش ناحیه جلوى اتومبیل وبه کار بردن اصول ایرودینامیک در ان است. همانطور که در شکل زیر مى بینید یک چقدر بیشتر از یک خودروى فشار هوا را تحمل میکند(ناحیه جلوى خودروى بیشتر از یک خودروى است).کاهش اشیاء خارجى روى بدنه خودرو و نیز حذف بعضى از انها میتواند در بهبود ایرودینامیک خودرو موثر باشد.براى مثال بعضى وقت ها جایگزینى ایینه ها با دوربین هاى کوچک میتواند مفید باشد. به کار بردن تایرهاى خاص : تایرهای اکثر خودروها بهینه سازى شده اند براى سطوح صاف با کمترین نویز و چسبندگى خوبى نیز در اکثر شرایط محیطى دارند.ولى این تایرها موجب به وجود آمدن نیروى درگ مى شوند.خودروهاى هیبریدى از یک تایر مخصوص استفاده مى کنند که سفت تر و پربادتر و نیز فشار زیادترى نسبت به تایرهاى معمولی دارد.نتیجه این کار باعث کاهش نیروى درگ به نصف نسبت به تایرهاى معمولى میشود. به کار بردن مواد سبک وزن: کاهش وزن کل خودرو یکی از راه هاى ساده براى افزایش راندمان و کارایى خودرو است.خودروهاى سبکترزمانى که در حال شتاب گیرى هستند یا در حال بالا رفتن از یک سر بالایى انرژى کمترى نسبت به خودروهاى سنگینترمصرف مى کنند.مواد کامپوزیت مانند فیبر کربن یا فلزات سبک وزن مانند الومینیوم و منیزیم مى توانند در کاهش وزن خودرو به کار روند.اکنون به تکنولوژى هیبریدى در دو خودروى هوندا و تویوتا پریوس میپردازیم.اگرچه هر دو این خودروها جزء هیبریدهاى موازى هستند ولى تفاوتهایى با هم دارند.هر دو این خودروها داراى موتور بنزینى و موتور الکتریکى و باترى هستند. اجازه بدهید از هوندا شروع کنیمهوندا ین خودرو که در اوایل سال 2000 در ایالات متحده معرفی شد.طراحى ان بر اساس بهترین کارکرد ممکن انجام شد.کوچک است و کم وزن و جاى 2 سرنشین و یک صندلى کودک دارد.و داراى موتور با بازدهى بالا است. داراى برترین رتبه سنجش در میان خودروهاى هیبریدى شد.
هوندا خودروى هیبریدى موازى است .موتور الکتریکى به موتور بنزینى متصل است.هوندا این سیستم را "جمع کننده کمک موتور" مى نامد. به صورت 5 سرعته دستى ی (انتقال قدرت پیوسته اتوماتیک) است.موتور الکتریکى به سه روش به موتور بنزینى کمک مى کند که به قرار زیرند:
به موتور بنزینى کمک مى کند و نیروى اضافى را در زمان شتابگیرى و یا بالا رفتن از سر بالایى تامین مى کند.
سیستم"ترمز احیاء کننده" را در زمان کاهش سرعت خودرو به منظور بازیابى انرژى فعال نماید. موتور بنزینى را روشن می کند(حذف نیاز به استارتر) ولى موتور الکتریکى به تنهایى نمى تواند نیروى مورد نیاز براى حرکت خودرو را فراهم نماید و موتور بنزینى نیز باید روشن باشد تا موجب حرکت خودرو شود.(یکی از تفاوتهای با پریوس همین است پریوس تنها با کمک موتور الکتریکی نیز میتواند حرکت کند)
هوندا براى کسب بهترین کارایى کارهایى را انجام داده که مهمترین انها 3 کارى است که در زیر به انها اشاره مى شود. کاهش وزن: از بدنه و ساختار آلومینیومى سبک وزن ساخته شده است براى هر چه کمتر شدن وزن،وزن این خودرو کمتر از 1900 پوند (862 کیلوگرم) است که این مقدار 500 پوند یا 227 کیلوگرم کمتر از سبکترین هوندا سیویک است.ستفاده از موتور کوچک و پر بازده: موتوری که در شکل زیر مشاهده مى کنید تنها 124 پوند (56 کیلوگرم) وزن دارد.سه سیلندر و 1 لیتر حجم دارد که 67 اسب بخار را در 5700 تولید مى کند.اگر نیروى اضافى ناشى از موتور الکتریکى را نیز در نظر بگیرید.این خودرو قادر خواهد بود از 0 تا 60 مایل بر ساعت را در 11 ثانیه بپیماید.با در نظر گرفتن موتور الکتریکى نیروى موتورها به 73 اسب بخار مى رسد.(در 5700 ) .اگر مقایسه اى بین موتور بنزینى به تنهایى با مجموع موتور بنزینى والکتریکى انجام دهیم.به این نتیجه میرسیم که موتور الکتریکى تنها 6 اسب بخار به قدرت موتور مى افزاید. در حالى که تاثیر واقعى موتور الکتریکى بیش از این مقدار است.موتور الکتریکى در خودروى (13 اسب بخار ) در 3000 مقدار تاثیر واقعى موتور الکتریکى را مقدار ماکزیمم گشتاور روشن مى سازد:بدون موتور الکتریکی به ماکزیمم گشتاور 66 پوند – فوت در 4800 مى رسد.وبا موتور الکتریکى ماکزیمم گشتاور به 79 پوند – فوت در 1500 مى رسد.که 13پوند – فوت نیز که اختلاف این دو گشتاور است همان تاثیر واقعى موتور الکتریکی است.
به کار بردن ایرودینامیک:هوندابه شکل قطره اشک طراحى شده است .پشت خودرو باریکتر از جلوى ان است. چرخ هاى عقب توسط جزیى از بدنه پوشانده شده است تا شکلى صاف را تشکیل دهد و بعضی از قطعات زیرین ماشین توسط پانلهاى پلاستیکى پوشانده شده است.این کارها باعث کاهش ضریب درگ به 0.25 مى شود. و این خودرو جزء ایرودینامیک ترین خودرو در بازار است .زمانی که شما در حال حرکت در اتوبان هستید موتوربنزینى با تمام قدرت کار مى کند .وقتى که سرعت خود را کاهش مى دهید(توسط ترمز کردن یا پدال گاز را شل کردن ) موتور الکتریکى مانند ژنراتور مقدارى الکتریسیته را براىشارژ باترى استفاده مى کند.نکته دیگر در مورد این است که سیستم انتقال قدرت از موتور به وسیله کلاچ جدا شده است (مانند سایر خودروها) و این بدین معنى است که اگر شما در حال کم کردن سرعت خود باشید و کلاچ را نگه دارید و یا با دنده خلاص سرعت خود را کاهش دهید در این صورت موتور الکتریکى و سیستم "ترمز احیاء کننده" نخواهد توانست انرژى الکتریکى ناشى از این کم شدن سرعت را به باترى بدهد.پس زمانى این سیستم مى تواند بازیابى انرژى داشته باشد که کم شدن سرعت خودرو در حالتى صورت گیرد که خودرو در دنده قرار دارد. اکنون اجازه دهید که نگاهى به تکنولوژى تویوتا پریوس بیندازیم که سیستمى به کلى متفاوت از دارد . تویوتا پریوستویوتا پریوس در ژاپن در اواخر سال 1997 تولید شد.تویوتا سیستم موتور و انتقال قدرت را به صورت هیبرید موازى طراحى کرده است که تویوتا ان را سیستم هیبریدى تویوتا نامیده است که بعضى از مزایاى هیبریدهاى سرى را نیز داراست.یک سدان 4 در 5 نفره که موتور و سیستم انتقال قدرت ان طورى است که توانایى رسیدن به سرعت 15 مایل بر ساعت (24 کیلومتر بر ساعت) را فقط با موتور الکتریکى داراست.پریوس در سال 2004 در امریکاى شمالى به عنوان خودروى سال برگزیده شده است.
وزن پریوس 2900 پوند (1315 کیلوگرم) است و فضاى درونى و فضاى صندوق عقب آن از تویوتا کرولا بیشتر است
>تویوتا براى رسیدن به بهره ورى و کاهش الایندگى 2 کار را انجام داد:
موتور بنزینى فقط زمانى کار مى کند که به یک سرعت مشخص برسد:به عبارت دیگر براى کاهش الودگى پریوس مى تواند به سرعت 15 مایل بر ساعت کیلومتر بر ساعت) بدون استفاده از موتور بنزینى برسد.موتور بنزینى فقط زمانى روشن مى شود که خودرو از یک سرعت معین بگذرد. به کار بردن یک دستگاه تقسیم قدرت بى همتا:موتور بنزینى مى تواند طورى تنظیم شود تا در یک سرعت معین بیشترین بهره ورى را داشته باشد ."دستگاه تقسیم قدرت" در پریوس اجازه مى دهد که موتور در همه زمانها در حالت بیشترین کارایى در یک رنج سرعتى خاص باشد. پریوس داراى موتور 1.5 لیترى است که 76 اسب بخار را در بیشینه دور 5000 دور بر دقیقه بدست مى اورد.موتور الکتریکى در پریوس داراى 67 اسب بخار قدرت براى 1200 تا 1540 دور بر دقیقه است. وگشتاور 295 پوند – فوت را از 0 تا 1200 دور بر دقیقه تولید مى کند که نیروى کافی را براى حرکت خودرو بدون دخالت موتور بنزینى فراهم مى کند موتور الکتریکى در پریوس خیلى قویتر از موتور الکتریکى در هوندا است.
دستگاه"تقسیم کننده قدرت" قلب پریوس است.آن یک جعبه دنده هوشمند است که به موتور بنزینى متصل است.این جعبه دنده به خودرو اجازه مى دهد که مانند یک خودروی هیبریدى موازى باشد که در آن موتور الکتریکى مى تواند به تنهایى به سیستم انتقال قدرت نیرو وارد کند و موتوربنزینى نیز مى تواند به تنهایى و یا با موتور الکتریکى نیروى مورد نیاز خودرو را تامین کند. همچنین این دستگاه"تقسیم کننده قدرت" اغلب اجازه مى دهد که خودرو مانند یک خودروى هیبریدى سرى باشد که در آن موتور بنزینى مى تواند مستقلا باترى ها را شارژ کند و یا نیروى مورد نیاز براى چرخ ها را فراهم کند.که اغلب مى تواند به صورت انتقال قدرت پیوسته یا عمل کند که باعث حذف نیاز به انتقال قدرت دستى یا اتومات مى شود. و سرانجام چون دستگاه"تقسیم کننده قدرت" اجازه مى دهد که ژنراتور موتور را روشن کند و این باعث حذف نیاز به استارتر مى شود .دستگاه تقسیم قدرت یک مجموعه دنده خورشیدى است (شکل زیر) موتور الکتریکى به چرخ دنده حلقه ای از مجموعه دنده متصل است و اغلب به صورت مستقیم به دیفرانسیل متصل مى گردد. بنابراین سرعت موتور الکتریکى و چرخش دنده حلقه ای سرعت خودرو را تعیین مى کند.ژنراتور به چرخ دنده خورشیدى از مجموعه دنده ها متصل است و موتور بنزینى یا گاز سوز نیز به حامل خورشیدىمتصل است.سرعت چرخ دنده حلقه ای به سه جزء گفته شده بستگى دارد.بنابراین همه این اجزاء با هم در تمام زمانها کار مى کنند تا سرعت خروجى را کنترل کنند.وقتى شما شتاب مى گیرید ابتدا موتور الکتریکى و باترى ها تمام نیروى مورد نیاز را تامین مى کنند.چرخ دنده حلقه ای که متصل به موتور الکتریکى است همزمان با حرکت کردن موتور الکتریکى مى چرخد.حامل خورشیدى که به موتور بنزینى متصل است ثابت است زیرا موتور بنزینى هنوز روشن نشده است.زمانى که چرخ دنده حلقه ای شروع به چرخیدن کند باعث میشود که ژنراتور و چرخ دنده خورشیدى نیز شروع به چرخیدن کنند.زمانى که شتاب بیشترى مى گیرید ژنراتور با سرعتى مى چرخد که بتواند نیروى مورد نیاز براى موتور الکتریکى را فراهم کند.هنوز موتور بنزینى فعال نشده است. وقتى به سرعت 40 مایل بر ساعت یا 64 کیلومتر بر ساعت مى رسید موتور بنزینى نیز روشن مى شود.در حالى که موتور بنزینى روشن است ژنراتور سرعت موتور الکتریکی را طورى تغییر مى دهد که با سرعت موتور بنزینى تطبیق پیدا کند و در خروجى سرعت با هم برابر باشند.همانند هوندا تویوتا پریوس هرگز نیاز به شارژ دوباره ندارد.زیرا ژنراتور همیشه و به طور اتوماتیک سطح شارژ در باترى ها را کنترل مى کند و در صورت کم بودن شارژ مى کند. هم هوندا و هم تویوتا گارانتی هاى طولانى برای قطعات هیبریدى خود وضع کرده اند.هوندا 8 سال یا 80000 مایل گارانتى بیشتر قسمتهاى انتقال قدرت و موتور وتجهیزات هیبریدى را داراست و تویوتا نیز 8 سال یا 100000 مایل گارانتى باترى و سیستمهاى هیبریدى را دارد.موتور و باترى در این خودروها نیاز به هیچگونه نگهدارى وبازنگرى ندارد(اگرچه در صورت اتمام گارانتى اگر نیاز به تعویض باتری ها گرفتید ڇندین هزار دلار خرج بر مى دارد). کسب نیروى هیبریدى مطمئنا پیچیده تر از تنها نیروى بنزینى و یا تنها نیروى الکتریکى است. در بخش بعدى بررسى خواهیم کرد که چرا تکنولوژى هیبریدى مورد علاقه همه مشتریان و هم خودروسازان قرار گرفته است.مزایاى یک خودروى هیبریدى :شما ممکن است تعجب کنید که چرا اشخاص به این سیستم پیچیده علاقه دارند علیرغم اینکه بیشتر مردم با خودروهاى بنزینى خیلى راحت هستند.دلیل این علاقه دو چیز است1-کاهش الایندگی
2-بهبود بهره ورى و کارایى.حال اجازه دهید مثالى از استانداردهاى آلودگى کالیفرنیا بزنیم.که تعیین مى کند چه مقدار از هر نوع الودگى در یک خودرو مى تواند وجود داشته باشد.این مقدار معمولابر حسب گرم بر مایل بیان مى شود.براى مثال این استاندارد بیان مى کند که مقدار مونو اکسید کربن در هر مایل نباید از 3.4 گرم بیشتر باشد


دانلود کتابهای مکانیک خودرو

سایت www.irpdf.com مجموعه خوبی از کتابهای مکانیک خودرو را به صورت  pdf گذاشته که می تونید انها را رایگان دانلود کنید.

 

در ادامه مطلب لیست کتابهایی که تا کنون در لینک بوده را مشاهده می کنید. 

 

 

 


// ۱۱:٤٧ ‎ق.ظ - جمعه ۱٧ تیر ۱۳٩٠

600 طرح توجیهی اقتصادی درآمدزا


600 طرح توجیهی اقتصادی درآمدزا


طرح و ایده های ناب ویژه مهندسین،دانشجویان،متخصصین،اساتید،

تولیدکنندگان،بیکاران،دانش آموزان،خانه داران و عموم افراد

اگر بدنبال کسب و کار واقعی هستید

حتما این مجموعه نفیس را تهیه نمایید!!

این مجموعه شامل نمونه طرح های توجیهی و امکان سنجی طرح های صنایع مذکور می باشند. هر کدام از طرح های زیر شامل مطالب و فصل های مورد نیاز برای سازمان صنایع و معادن و بانک های کشور می باشند. در این مجموعه ، مطالعات بازار ، تکنولوژی و فناوری ، تعیین میزان نیاز کشور ، تعیین حجم سرمایه گذاری ثابت و سرمایه در گردش ، ماشین آلات مورد نیاز ، مواد اولیه ، میزان انرژی مصرفی و ... در سال برای هر طرح به صورت کامل محاسبه شده و به مشتری ارایه می شود .معرفی سایت ها // ٤:٢٤ ‎ب.ظ - دوشنبه ٦ تیر ۱۳٩٠

معرفی چند سایت خودرویی

شورولت : WWW.chevrolet.com:

فراری : WWW.ferrari.it:

فورد : WWW.fordvehicles.com:

فولکس واگن ( آلمان ) : WWW.volkswagen.de:

فولکس واگن ( مکزیک ) : WWW.VW.com.mx:

فولکس واگن : WWW.faw_volkswagen.com:

فیات ( آرژانتین ) : WWW.fiat.com.ar:

فیات ( برزیل ) : WWW.fiat.com.br:

فیات ( لهستان ) : WWW.fiat.com.pl:

فیات : WWW.fiat.com:

کادیلاک : WWW.cadillac.com:

کرایسلر : WWW.chryslercars.com:

کیا موتور ( کره ) : WWW.kia.co.kr:

لانچیا : WWW.lancia.com:

لندرور ( انگلستان )‌: WWW.rover.co.uk:

لوتوس ( انگلستان ) : WWW.lotuscars.co.uk:

لینکلن : WWW.fordvehicles.com:

مازراتی ( ایتالیا ) : WWW.maserati.it:

مرسدس بنز ( آلمان ) : WWW.mercedes.de:

مرکوری : WWW.mercuryvehicles.com:

مزدا ( ژاپن ) : WWW.mazda.co.jp:

مورگان ( انگلستان ) : WWW.morgan-motor.co.uk:

میتسوبیشی ( ژاپن ) : WWW.mitsubishi-motors.co.jp:

نیسان ( ژاپن ) : WWW.nissan.co.jp:

ولوو: WWW.volvo.com:

هولدن ( استرالیا ) : WWW.holden.com.au:

هوندا ( چین ) : WWW.guangzhouhonda.com.cn:

هوندا ( ژاپن ) : WWW.honda.co.jp:

هیوندای : WWW.hyundaimotor.com


مقالات حرارت و سیالات, تاسیسات // ۸:۱۸ ‎ب.ظ - یکشنبه ٥ تیر ۱۳٩٠

مزایای سیستم لوله کشی کلکتوری

در لوله کشی به روش سنتی با استفاده از شبکه موازی لوله سرد و گرم در طول مسیر مورد نیاز حرکت نموده و در نقاط مصرف از شبکه انشعاب گرفته می شود 
در سیستم سنتی
سعی می گردد با بالا بردن قطر لوله ها مشکل شماره 1 کاهش پیدا نماید .
بدلیل خروجی های زیاد میزان استفاده از اتصالات زیاد می شود .
بدلیل استفاده زیاد از اتصالات ضریب اطمینان آب بندی در طول زمان کاهش و پرت لوله افزایش می یابد
در صورت بروز مشکل و یا نشتی در شبکه عیب یابی و مشخص نمودن مکان نشتی به آســـــــــانی امکان پذیر نبوده و مستلزم ایجاد خسارتهای زیاد می باشد.

 

 سیستم کلکتوری در در شبکه آب سرد و گرم

در این روش ورودی های آب سرد و گرم هر کدام در یک کلکتور (تقسیم کننده) متمرکز شده و سپس از کلکتور جهت سایر نقاط مورد نیاز انشعاب گرفته میشود

سیستم کلکتوری در شبکه حرارت مرکزی (موتورخانه ـ پکیج)

 


ورودی آب گرم در یک کلکتور و خروجی نیز در یک کلکتور متمرکز می گردد
از کلکتور ورودی جهت تمامی نقاط مورد نیاز (رادیاتور ها یا سیستم کف خواب) انشعاب گرفته شده و برگشتی لوله به کلکتور خروجی بر می گردد
سئوال : در سیستم کلکتوری چگونه می توان هوا گیری نمود ؟
پاسخ : با نصب یک عدد هواگیر اتوماتیک در انتهای هر کلکتور و در برخی از طرحها جهت جلوگیری از هوا گرفتن شبکه کلکتور در کف طراحی میگردد.

 

مزایای استفاده از سیستم کلکتوری

صرفه جوئی از طریق کاهش مصرف اتصالات
صرفه جوئی از طریق کاهش قطر لوله و اتصالات مورد استفاده
افزایش ضریب آب بندی (بدلیل عدم استفاده از اتصالات در کف)
توزیع یکنواخت حرارت
توزیع یکنواخت فشار آب و کنترل قسمتهای مختلف
امـــــکان قطع و وصل و کنترل قسمتهای مختلف سیستم از محل کلکتور و نتیجتاً کاهش مصرف انرژی و عیب یابی سریع
• لازم بــذکر است که در سیستم کلکتوری میزان مصرف لوله از نظر متراژ بیشتر از بقیه روشهای اجرایی می باشد ولی با در نظر گرفتن کاهش سایز لوله مصرفی و اتصالات موردنیاز هزینه افزایش ریالی متراژ لوله توجیه پذیر خواهد بود .

 

نکته

لوله مسیر ورودی به کلکتور از طرف مغزی می باشد ، جهت ورودی درکلکتورهای ً1 می توانید از مهره ماسوره ً1*25 یا ً1*32 استفاده نمائید .
از بوشن آخر کلکتور می توانید :
کلکتور را به کلکتور بعدی متصل نمائید .
با در پوش انتهای کلکتور بسته شود .
در صورت نصب در شبکه گرمایش از کف و یا شبکه رادیاتورها شیر
تخلیه هوای اتوماتیک نصب نمائید.


آموزش نرم افزار // ٩:٥۱ ‎ب.ظ - پنجشنبه ٢ تیر ۱۳٩٠

دانلود آموزش سالیدورک به صورت تصویری( SolidWorks Video Tutorial)

دانلود آموزش سالیدورک به صورت تصویری( SolidWorks Video Tutorial)
وبلاگ تخصصی مهندسی مکانیک - سالیدورک Solidworks 

"SolidWorks Video Tutorial rar " from Rapidshare - total filesize : 5 GB

 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 11
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 12
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 13
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 14
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 15
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 16
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 17
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 18
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 19
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 20
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 21
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 22
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 23
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 24
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 25
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 26
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 27
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 28
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 29
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 30
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 31
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 32
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 33
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 34
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 35
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 36
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 37
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 38
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 39
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 40
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 41
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 42
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 43
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 44
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 45
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 46
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 47
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 48
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 49
 Download SolidWorks Video Tutorial rar Part 50
 
منبع : mec20.blogfa.com

مقالات مهندسی مکانیک // ٦:٠٦ ‎ب.ظ - پنجشنبه ٢ تیر ۱۳٩٠

تایمینگ متغیر سوپاپ

اکثر علاقمندان به اتومبیل و صنایع خودروسازی با واژه VVT-i که روی بدنه انواع تویوتا های جدید، سیستم Vanos موتورهای ب ام و و سیستم V-Tec هوندا تا حدودی آشنا هستند و بعضا جویای مفهوم آن شده اند. این واژه ها هر یک معرف سیستم تایمینگ یا زمانبندی متغیر باز و بسته شدن سوپاپها در موتورهای ساخت کارخانه های مربوطه می باشند . هدف از ارائه چنین سیستمهائی افزایش بازده موتور در تمام شرائط کارکرد آن اعم از دور موتور مختلف و شرائط محیطی متفاوت می باشد. در موتورهای قدیمی تر متخصصین با در نظر گرفتن شرائطی که موتور برای آن در نظر گرفته شده میل سوپاپ با تایمینگ مناسب را برای آن انتخاب نموده اند که البته این امر دارای محدودیتهای زیادی است ، بعنوان مثال میل سوپاپ اصطلاحا درجه بالا برای مسابقات و افزایش بازده در دور بالا بسیار مناسب بوده که این افزایش قدرت در دور بالا به قیمت کاهش چشمگیر گشتاور و قدرت در دورهای میانی و پائین موتور می شود و عملا موتور را در دورهای پائین ( مثلا در شهر) غیر قابل استفاده می نماید .


موضوعات

صفحات