X انجام پروژه های نرم افزار های مهندسی مکانیک
نرم افزار تابش Carrier - وبلاگ مهندسی مکانیک

نرم افزار تابش Carrier

 عنوان طرح : نرم افزار تابش

  مجری طرح : شرکت تابش رایان انرژی

هدف طرح :   محاسبات تهویه مطبوع و کنترل انرژی مصرفی ساختمان با نرم افزارتابش

 

مقدمه

ذخیره سازی انرژی یکی از مباحث مهم جهان و کشورمان ایران است که در جهت هرچه بهتر استفاده کردن از این انرژی های برقی و فسیلی راه کارها و روشهای گوناگونی وجود دارد که با توجه به مصرف بالای انرژی در ساختمان‎های خانگی و تجاری یکی از عمده‎ترین مشکلات کشورهای در حال توسعه محسوب می شود که دارای اثرات اقتصادی و زیست محیطی زیادی می‎باشد بطوری که بخش ساختمان با مصرف حدود 40 درصد کل انرژی تولید شده در کشور را به خود اختصاص داده و طبق آمارهای موجود سالانه حدود 200،000  واحد مسکونی جدید در سطح کشور ساخته می‎شود. در این بخش یکی از روشهای مهم صرفه جویی انرژی با توجه به مطالعات و تجارب بدست آمده کنترل و محاسبات دقیق بارهای حرارتی و برودتی در ساختمانها است ، متاسفانه بنابه دلایل گوناگون که اعم آن نبود برنامه های نرم افزاری در زمینه محاسبات بارها که با استانداردها و سیاستهای ایران نیز مطابقت داشته باشد است . همین امر باعث شده که بیشترین اتلاف انرژی در بخش ساختمانهای جدید بوجود آید و امکان ناپذیر بودن کنترل بارها و محاسبات دقیق در ساختمانهای بزرگ آن هم بصورت دستی ما را به فکر نوشتن برنامه نرم افزای  انداخت که از اواسط سال  1379 با بکار گیری نیروی متخصص و جمع آوری اطلاعات در جهت رسیدن به

 

·      یکپارچگی محاسبات جهت بالا بردن کیفیت در طراحی

 

·      کنترل راحت طراحی  برای کارفرما ها و شهرداری ها و نظام مهندسی و . . .

 

·      حذف  Over Designها در صورت استفاده از محاسبات نرم افزاری و کاهش مصرف انرژی بی رویه در ساختمانها که مونتج به صرفه جویی خواهد شد.

 

·      نرم افزاری که با ضوابط و سیاستهای سازمان مسکن و شهر سازی و نسبت به پتانسیلهای انرژی کشور (مبحث 19 مقررات ملی ساختمان ) تهیه و تنظیم گردد.

 

·      فرهنگ استفاده از تکنو لوژی نوین جهت محاسبات دقیق در جامعه توسعه یابد که در نتیجه از پایه های صرفه جویی می باشد .

 

قدم برداشتیم و توانسته نرم افزاری تولید کنیم که در حال حاضر به نوبه خود در ایران برای اولین بار و در دنیا خیلی قویتر و کاربردی تر از نرم افزارهای مشابه ازجمله Carrier آمریکا و Hap ژاپن می باشد.

 

Ø      جایگاه نرم افزارتابش در جامعه

1.      نیاز سازمان مسکن و شهر سازی و شهرداری ها

 

·      از چندین سال پیش نیاز به نرم افزار در سازمان مسکن و شهر سازی مشهود بوده بطوریکه همیشه جهت یکپارچگی محاسبات و ارائه دفترچه های محاسباتی در پروژه های بزرگتر از 2000 متر مربع را مشروط به ارائه محاسبات نرم افزاری کرده بود ( همانند رعایت آیین نامه 2800 در محاسبات سازه ای ساختمانها ) که البته نبود نرم افزاری معتبر و سختی کار با نرم افزار کریر (تحت داس ) و همسان نبودن استانداردها با نرم افزار های امثال کریر این امکان را فراهم نمی کرد .

 

·      این نرم افزار جوابگوی بخشنامه های سازمان مسکن و شهر سازی که به مهندسین مشاور سراسر کشور و سازمانهای دولتی ارائه شده است می باشد بطوریکه در بخشنامه های فوق رعایت چک لیست مبحث 19 مقررات ملی ساختمان در ساختمانهای دولتی ،‌ مبحث مهم صرفه جویی انرژی در طراحی به صراحت اشاره شده است.

 

2.      نیاز جامعه مهندسین

 

·      نیاز مهندسین طراح در کشور بطوری است که گاهی در بعضی از استانها گروه متخصصین رشته تاسیسات سازمانهای نظام مهندسین با تشکیل گروه کاری خواسته اند اقدام به طراحی نرم افزار مشابه نمایند یا به خرید نرم افزار از کشورهای خارجی روی آورند ولی به دلایل بسیار متعدد این طریق امکان پذیر نبوده و نیاز به نرم افزار همچنان در جامعه مشهود است و مهندسین جهت محاسبات ( خصوصاً بارهای سرمایش ) از شیت فرمهای دستی برای این منظور استفاده می نمایند که به محاسبات سر انگشتی اطلاق می گردد.

 

·      خارج شدن از متدهای محاسبات دستی ( سر انگشتی ) و یکپارچگی محاسبات در کل کشور این امکان را برای جامعه مهندسین خصوصاً بخش تاسیسات فراهم می سازد که دانش فنی در بکار گیری مصالح مطلوب و استفاده از سایه بانها و بررسی بهینه سازی مصرف انرژی و بالا بردن فرهنگ استفاده از تکنولوژیهای جدید نرم افزاری و ...... در ساختمان بالا رود.

 

·      در نتیجه یکپارچگی محاسبات و کنترلهای مربوطه از طرف کارفرماها و کارشناسان بخش سازمان نظام مهندسین بسیار راحت و دقیق می باشد و در نتیجه بررسی اصلاحات مورد نیاز چه از باب اشکالات محاسباتی و چه از باب رعایت بخشنامه ها ( مقررات ملی و صرفه جویی انرژی ) راحت و دقیق می باشد.

 

Ø      آثار استفاده از نرم افزار تابش :

1.دیدگاه اولیه

 

·      طراحی صحیح تاسیساتی پروژه ها

 

·      انتخاب صحیح تجهیزات تاسیساتی از نظر مقدار مورد نیاز حرارتی و برودتی

 

·      انتخاب صحیح تجهیزات تاسیساتی از نظر صرفه جویی در انرژی

 

2.دیدگاه کلی

 

·      رشد و شکوفایی اقتصاد ملی

 

·      جلوگیری از اتلاف منابع و ذخایر طبیعی و حفظ آن برای آیندگان

 

·      جلوگیری از صرف بوجه مالی کشور برای ساخت نیروگاه‎ها و استفاده از آن در سایر بخش‎های مورد نیاز کشور

 

·      ارتقاء سطح زندگی و رفاه افراد جامعه

 

·      کاهش آلودگی هوا

 

·      حفظ مناطق سرسبز و درختان و گیاهان

 

·      کاهش گازهایی که باعث گرم شدن زمین می‎شود

 

Ø      امتیازات و قابلیتهای نرم افزار تابش :

·        محاسبات بارهای سرمایش و گرمایش یک پروژه در تمامی ساعات روز و تعیین ساعت پیک بار پروژه و تک تک اتاقها

 

·        تمامی منوها و جداول دو زبانه ( فارسی و انگلیسی ) می باشند.

 

·        قابلیت بررسی تاثیر عایق کاری در بار حرارتی و برودتی ساختمان جهت کاهش پرت انرژی .

 

·        قابلیت بررسی استفاده از پنجره ها و شیشه های دوجداره.

 

·        قابلیت بررسی جهت گیری ساختمان نسبت به محورهای جغرافیایی جهت کاهش پرت انرژی

 

·        قابلیت بررسی تاثیر سایه بانها جهت کاهش پرت انرژی.

 

·        قابلیت محاسبه میزان مصرف انرژی سالانه یک پروژه .

 

·        ارائه چک لیست صرفه جویی درمصرف انرژی ( مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان ) با روش کارکردی و قیاس ضریب انتقال حرارت طرح و مرجع  ساختمان بصورت هوشمند.

 

·        قابلیت محاسبه آب گرم مصرفی یک پروژه .

 

·        تمامی جداول و ضرایب مطابق آخرین استانداردهای ارائه شده سازمان مسکن و شهرسازی تهیه و تنظیم شده است.

 

·        استفاده از پایگاه داده های جامع و کامل و اکثراً قابل افزایش توسط کاربر می باشند .

 

·        ارائه بیش از 250 نوع تجهیزات داخلی متفرقه در کاربریهای مختلف .

 

·        دسته بندی حدود 300 نوع مصالح مورد استفاده در ساختمان با ساده ترین روش جهت شبیه سازی جداره های مورد نظر و نیز با قابلیت افزایش توسط کاربر و محاسبات لازمه جهت تعیین وزن واحد سطح ، اینرسی و قابلیت هدایت حرارتی یک جداره در و ضعیت های مختلف بصورت کاملاً هوشمند.

 

·        انتخاب چراغهای مورد مصرف در تمامی حالات نصب با انتخاب ساعات مورد مصرف در یک شبانه روز

 

·        ایجاد یک ) اتاق  , واحد,   طبقه ,  پروژه ( مشابه از قسمتهای محاسبه شده با استفاده از ویژگیهای چرخش یا تقارن نسبت به محورهای جغرافیایی.

 

·        نامحدود بودن این نرم افزاردرنوع کاربری ساختمان

 

·        تعیین فیلم هوا برای جداره های مختلف بصورت کاملاً هوشمند .

 

·        محاسبه دقیق جدول سایکرومتریک و اعمال آن در محاسبات بار ها.

 

·        استفاده از اکثر شهرها با تمامی مشخصات لازمه و نیز با قابلیت افزودن شهرهای جدید.

 

·        استفاده از تصویر سه بعدی سایه بانهای پنجره های مورد محاسبه با قابلیت بررسی در ساعات روز و در تمامی عرضهای جغرافیایی.

 

·        ارائه برچسب انرژی برای ساختمانهای در حال احداث


Ø      تمامی منوها و جداول دو زبانه ( فارسی و انگلیسی ) می باشند :

 

 بصورتیکه کاربر می تواند هنگام استفاده از نرم افزار منوها و جداول را به دو زبان فارسی و انگلیسی انتخاب کرده و استفاده نماید . 

 

Ø      محاسبات بارهای سرمایش  و گرمایش یک پروژه در تمامی ساعات روز و تعیین ساعت پیک بار پروژه و تک تک اتاقها  واحد ها و طبقات :

 

 بصورتیکه تلفات بارهای حرارتی اعم از جداره ها و پنجره ها و انرژی تابشی خورشیدی و چراغها و افراد و بارهای تجهیزات داخلی برای تمامی ساعات روز محاسبه شده و مقدار پیک آن با ساعت وقوع جهت انتخاب تاسیسات اتاقها اعلام می شود و همچنین اگر پروژه به زومهای مختلف تقسیم گردد در این صورت نیز برای زومها مقدار پیک بار با ساعت وقوع جهت انتخاب تاسیسات زومها اعلام می شود. 

 

Ø      قابلیت بررسی تاثیر عایق کاری در بار حرارتی وبرودتی ساختمان جهت کاهش پرت انرژی :

 

 از بزرگترین حسن نرم افزار تابش می توان به  قابلیت بررسی تاثیر عایقها در ساختمانها اشاره کرد . بصورتیکه کاربر پس از شبیه سازی پروژه و اتمام محاسبات بارها ، پروژه از نظر برچسب انرژی در وضیعت بدی باشد . دیگر نیاز نیست که کاربر جهت بهبود پروژه از نظر صرفه جویی انرژی ، تک تک آیتم ها را تغییر دهند . با تمهیدی که در نرم افزار وجود دارد کاربر می تواند تمامی جداره های خارجی ساختمان را با جداره تعریف شده (جداره عایق کاری شده ) به راحتی تعویض نماید و از پروژه گزارشهای متعددی دریافت کرده و به بررسی میزان عددی پرت انرژی بپردازد . 

 

 

Ø      قابلیت بررسی استفاده از پنجره ها و شیشه های دوجداره :

 

یکی دیگر از بزرگترین حسن نرم افزار بررسی استفاده از پنجره ها و شیشه های دوجداره است . بصورتیکه کاربر پس از شبیه سازی پروژه و اتمام محاسبات بارها ، پروژه از نظر برچسب انرژی در وضیعت بدی باشد . دیگر نیاز نیست که کاربر جهت بهبود پروژه از نظر صرفه جویی انرژی ، تک تک پنجره ها را تغییر دهند .  با تمهیدی که در نرم افزار وجود دارد کاربر می تواند تمامی پنجره های خارجی ساختمان را با پنجره تعریف شده (پنجره های دو جداره و .... )  به راحتی تعویض نماید و از پروژه گزارشهای متعددی دریافت کرده و به بررسی میزان عددی پرت انرژی بپردازد .  

 

Ø      قابلیت بررسی جهت گیری ساختمان نسبت به محورهای جغرافیایی جهت کاهش پرت انرژی :

 

 یکی دیگر از بزرگترین حسن نرم افزار تابش می توان به قابلیت بررسی جهت گیری ساختمان اشاره نمود . بصورتیکه کاربر پس از شبیه سازی پروژه و اتمام محاسبات بارها ، پروژه از نظر برچسب انرژی یا جهت گیری ساختمان در وضیعت درستی نباشد . دیگر نیاز نیست که کاربر جهت بهبود ، تک تک جهت گیری ها را تغییر دهند . با تمهیدی که در نرم افزار وجود دارد کاربر می تواند پروژه را در محورهای جغرافیایی بچرخاند یا پروژه ای متقارن ایجاد نماید که لازم به توضیح می باشد که در اینصورت بعلت تغییر جهت های جغرافیایی میزان پرت انرژی پروژه نیز تغییر خواهد نمود و از این امکان نرم افزار می توان از پروژه گزارشهای متعددی دریافت کرد و به بررسی میزان عددی پرت انرژی پرداخت .  

 

Ø      قابلیت بررسی تاثیر سایه بانها جهت کاهش پرت انرژی :

 

سایه بانها بعلت جلوگیری از تابش انرژی خورشیدی در فصل تابستان بسیار مفید می باشد ‍‍، چون بار حرارتی زیادی توسط خورشید از جداره های نورگذر به ساختمان وارد می شود که بهترین روش جلوگیری ‍‍،  استفاده از سایه بان می باشد . ولی انتخاب یک سایه بان مناسب برای پنجره ها و جداره های نورگذر در جهت ها و عرضهای جغرافیایی مختلف محل پروژه به خاطر زاویه اوج و منحنی سهمی وار خورشید کار بسیار سختی می باشد چون یک سایه بان مناسب بایستی در تابستان از ورود نور خورشید به داخل جلوگیری نماید و در فصل زمستان مانع ورود نور خورشید به داخل نباشد . . با تمهیدی که در نرم افزار وجود دارد کاربر می تواند قبل از شروع پروژه به بررسی تاثیر سایه بانها ، جهت کاهش پرت انرژی  از طیف ابعاد سایه بانها بپردازند .

 

Ø      قابلیت محاسبه میزان مصرف انرژی سالانه یک پروژه :

 

 یکی از شاخصهای مهم قیاس تلفات انرژی برای ساختمانها محاسبه میزان مصرف انرژی برای یک دوره از سال می باشد . در نرم افزار تابش با استفاده از روش روز درجه میزان مصرف انرژی را برای بارهای سرمایش و گرمایش یک دوره از سال محاسبه و گزارش داده می شود .لازم به توضیح است که گزارش مربوطه برای تمامی انرژی های مصرفی ( فسیلی . برقی . ... ) می باشد . همچنین میزان عددی این گزارش در هنگام ممیزی یک ساختمان بسیار مفید است . 

 

Ø      ارائه چک لیست صرفه جویی درمصرف انرژی ( مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان ) با روش کارکردی و قیاس ضریب انتقال حرارت طرح و مرجع  ساختمان :

 

 از بزرگترین حسن نرم افزار تابش می توان به  گزارش چک لیست مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان  بصورت هوشمند  اشاره کرد. بصورتیکه کاربرهنگام شبیه سازی پروژه برای محاسبات بارهای سرمایش و گرمایش موارد لازمه مبحث نوزدهم را به راحتی وارد می کند و تمامی محاسبات از روش شناخته شده کارکردی انجام شده و در گزارش گیری ارائه می گردد و نسبت به همخوانی ضریب انتقال حرارت طرح و مرجع ، به ساختمان برچسب انرژی داده می شود . اگر برچسب انرژی مورد قبول طراح پروژه یا کارفرما نباشد کاربر از قسمتهای مربوطه می تواند به تعویض جداره ها و پنجره های خارجی ساختمان بسته به موقعیت اقدام نماید و از پروژه گزارشهای متعددی دریافت کرده و به برچسب انرژی مورد قبولی برسد . 

 

Ø      قابلیت محاسبه آب گرم مصرفی یک پروژه :

 

 برای محاسبه انرژی لازم جهت تهیه آبگرم مصرفی یک ساختمان می بایست به چندین پارامتر توجه داشت که از جمله کاربری ساختمان و مقدار مصرف لوازم بهداشتی و ضریب همزمانی مصرف آب و ضریب ذخیره منبع آبگرم  و ...    که در برنامه نرم افزار تابش تمامی این موارد با دسته بندی مناسب گردآوری گردیده است و این

 

 امکان در برنامه دیده شده که کاربران بتوانند به راحتی برای تمامی زوم بندیها محاسبات مربوطه را انجام دهند و در هنگام گزارش گیری مقدار مصرف انرژی و سوخت جهت تهیه آبگرم مصرفی را داشته باشند. 

 

Ø      ارائه بیش از 250 نوع تجهیزات داخلی متفرقه :

 

در هنگام استفاده از تجهیزات آشپزخانه ای و اداری و منازل مقداری بار حرارتی محسوس و نامحسوس در کاربریهای مختلف به فضای اطراف پس می دهند که در برنامه نرم افزار تابش اکثر تجهیزات بصورت دسته بندی شده در اختیار کاربران گذاشته شده و کافیست که روی تجهیزات کلیک کرده تا مشخصات فیزیک و سایر موارد را از جمله بار حرارتی محسوس ونامحسوس را دریافت نماید تا بتواند مقدار آن را در محاسبات مربوطه وارد کند .

 

Ø      انتخاب چراغهای مورد مصرف در تمامی حالات نصب و ساعات مورد مصرف در یک شبانه روز :

 

یکی دیگر  از بزرگترین حسن نرم افزار تابش  که آن را از سایر برنامه های مشابه متمایز می کند می توان به قابلیت بررسی بار حرارتی چراغها اشاره کرد . بطوریکه بار حرارتی هر چراغی علاوه بر نوع آن ( رشته ای یا فلوروسنت ) به حالتهای نصب چراغها ( توکار یا روکار و .... ) نیز ارتباط دارد که این موارد در نرم افزار تابش دیده شده است . اکثر برنامه های مشابه جهت محاسبه بار حرارتی چراغها با فرض 24 ساعت روشن محاسبات مربوطه را انجام می دهند که بعلت بار حرارتی زیاد چراغها این روش به چندین علت درست نیست اولا پیک بار حرارتی اکثر فضاها در اواسط روز بوده که در این زمان روشن بودن چراغها به ندرت امکان پذیر است . ثانیا بعلت روشن بودن هوا دیگر نیاز به روشن بودن چراغها نیست که تمامی این موارد در برنامه به شکلی طراحی گردیده که بتوان در یک فضا مقدار چراغها را با شرایط نصب مختلف و ساعات روشن بودن آنها را وارد نمود و برنامه توان محاسبه بار حرارتی ذخیره شده توسط دیوارهای آن فضا را دارد و همچنین مقدار بار حرارتی آن را پس از خاموش شدن ساعت به ساعت در محاسبات در نظر می گیرد و از دقت محاسبات بسیار بالایی برخوردار می باشد که باعث کاهش بی رویه تجهیزات اضافی و پیرو آن از پرت انرژی جلوگیری می کند .

Ø      دسته بندی مصالح :

 

تمامی جداول و ضرایب مطابق آخرین استانداردهای ارائه شده سازمان مسکن و شهرسازی تهیه و تنظیم شده است . بطوریکه این مطلب را می توان الفبای محاسبات بارهای حرارتی یک ساختمان تلقی کرد . مثلا مقدار هدایت حرارتی مصالح بنایی تولید شده در داخل کشور با تولیدی آن در سایر کشورها متفاوت می باشد پس اگر بخواهیم محاسبات بارهای حرارتی یک ساختمان را در داخل کشور محاسبه کنیم می بایستی اطلاعات درستی از مصالح مربوطه را در دست داشته باشیم که در برنامه نرم افزار تابش تمامی این موارد از منابع مورد تایید گرد آوری گردیده است. بطوریکه درحدود 300 نوع از مصالح مورد استفاده در ساختمان با ساده ترین روش جهت شبیه سازی جداره های مورد نظر و نیز با قابلیت افزایش توسط کاربر و محاسبات لازمه جهت تعیین وزن واحد سطح ، اینرسی و قابلیت هدایت حرارتی یک جداره ، در وضعیت های مختلف بصورت کاملاً هوشمند . بطور خلاصه در محاسبات قابلیت هدایت حرارتی یک جداره مرکب که در هنگام گزارش گیری بتواند تمامی مشخصات مربوطه را دریافت کند کار پر زحمتی می باشد که این امکان در نرم افزار تابش به سادگی انجام می گیرد و کافیست اجزاء تشکیل دهنده دیوار مرکب به ترتیب از سمت داخل به خارج با ضخامت لایه ها وارد گردد . در این قسمت از برنامه مقاومت فیلم هوای داخل و خارج بصورت هوشمند توسط نرم افزار اعمال می گردد و همچنین محاسبه اینرسی حرارتی دیوار مرکب نیز در برنامه اعمال گردیده است . و لازم به یاد آوریست که مقاومتهای حرارتی مصالح منطبق بر گزارش مرکز تحقیقات مسکن و شهر سازی می باشد و همچنین در دسته بندی مصالح قسمتی برای مصالح جدید پیش بینی گردیده تا کاربران بتوانند اطلاعات جدید را در لیست اضافه نمایند

 

Ø        ایجاد یک  اتاق  , واحد , طبقه و پروژه  مشابه با استفاده از ویژگیهای چرخش یا تقارن نسبت به محورهای جغرافیایی  :

 

یکی دیگر از بزرگترین حسن نرم افزار تابش که آن را از سایر برنامه های مشابه متمایز می کند می توان به قابلیت مشابه سازی اشاره کرد که جهت سهولت و تسریع در ارائه گزارشات این امکان در نرم افزار اعمال شده که کاربران در ایجاد یک اتاق , واحد  و طبقه جدید می توانند از اتاق ها , واحدها  و طبقه های بوجود آمده که از نظر شرایط جغرافیایی و دیگر موارد که مشابه یا با کمی تغییر وجود داشته باشد عمل شبیه سازی را انجام دهند . در قسمت مربوطه فقط با انتخاب و وارد کردن نام جدید ، می تواند اتاق , واحد  و طبقه جدیدی را شبیه سازی نماید . لازم به توضیح است که چنانچه زون جدید نیاز به چرخش یا تقارن نیز داشته باشد به راحتی در قسمت مربوطه عمل چرخش را با تعیین زاویه چرخش و عمل تقارن با تعیین محورتقارن نسبت به جغرافیایی انجام داد.

 

Ø      نوع کاربری ها نرم افزار :

 

یکی دیگر از امتیازات نرم افزار تابش که آن را از سایر برنامه ها مشابه متمایز می کند نامحدود بودن نوع کاربری ساختمان ها (برج ، هتل ، سوله ، سالن پذیرایی ، کارخانه ، موتور خانه ، ورزشگاه ، بیمارستان و....) است . بصورتی که ساختار برنامه طوری طراحی شده است که کاربران بدون توجه به نوع کاربری ساختمان می توانند پروژه ها را مورد با این نرم افزار محاسبه کنند.

 

Ø      جمع بندی و نتیجه گیری  :

 

 امکان ناپذیر بودن کنترل بارها و محاسبات دقیق در پروژه های بزرگ بصورت دستی که موجب طراحی و انتخاب نادرست تجهیزات تاسیساتی که معمولا بالاتر از مقدار معمول می با شد که باعث :

 

·      بالا رفتن هزینه های اولیه جهت خرید تجهیزات تاسیساتی

 

·      بالا رفتن هزینه ها جهت نصب و راه اندازی تجهیزات تاسیساتی

 

·      بالا رفتن مقدار مصرفی انرژی تجهیزات تاسیساتی

 

·      اتلاف منابع و ذخایر طبیعی و نابودی آن برای آیندگان

 

·      افزایش آلودگی هوا

 

·      افزایش گازهای گل خانه ای که باعث گرم شدن زمین می‎شود

 

 

ولی درصورتیکه بتوانیم از همان لحظه اولیه از دیدگاه صرفه جویی انرژی که در کنترل بارها و محاسبات دقیقتر در پروژه ها نمایان می شود داشته باشیم می توانیم طراحی و انتخاب صحیحی از تجهیزات تاسیساتی در پروژه ها  داشته باشیم که باعث :

 

·      پایین آمدن هزینه های اولیه جهت خرید تجهیزات تاسیساتی

 

·      پایین آمدن هزینه ها جهت نصب و راه اندازی تجهیزات تاسیساتی

 

·      پایین آمدن مقدار مصرفی انرژی تجهیزات تاسیساتی

 

·      جلوگیری از اتلاف منابع و ذخایر طبیعی و حفظ آن برای آیندگان

 

·      کاهش آلودگی هوا

 

·      کاهش گازهای گل خانه ای که باعث گرم شدن زمین می‎شود

 

 

جهت تهیه نرم افزار Demo  و کسب اطلاعات بیشتر لطفا  به سایت شرکت مراجعه فرمائید .

 

شرکت تابش رایان انرژی

 

www.Tabeshco.ir

 

info@Tabeshco.ir

 


موضوعات

صفحات